Ikdienas-stress-un-zobi

Ikdienas stress un zobi

Ikdienas stress nemanot liek sakost zobus dažādās pozīcijās, reizēm tos arī vēl rīvēt- griezt. Tad muskuļi ir saspringuši , zobu emalja pārslogota. Cieši sakožot zobus stresā, zobi saņem daudz lielāku slodzi, nekā ēdot. Un emalja dilst. Tā var kļūt jutīga, nodilušajās vietās var iekrāsoties no ēdienu krāsvielām, jo ir atsegts dentīns- zobu iekšējais slānis, kas nav tik ciets kā emalja.

Ir cilvēki, kas cieši sakož un/vai griež sānu zobus, ir, kas sakož un/vai griež priekšzobus. Kā sekas ir nodilums sānu zobiem vai priekšzobiem. Šāds paradums ir gan dienā gan arī naktī- miegā. Dienā uzkrātais stress izpaužas naktī zobu griešanā vai zobu ciešā sakošanā. Īpaši izteikta zobu sakošana var būt sportojot, kad vajadzīga liela piepūle- ceļot svarus u.c.

Ikdienas stress un zobi

Lai izvairītos no emaljas dilšanas

  • dienā kontrolējiet savu mutes stāvokli-kad neēdiet, turiet žokli atslābinātu – lai neveidojas zobu kontakts;
  • naktī – pasūtiet zobārstam individuāli Jums gatavotu zobu nakts aizsargkapi. To uzliekot uz zobiem, vairs nav iespējas zobu kožamo virsmu emaljai saskarties, tā zobi tiek pasargāti no dilšanas.

Zobu griešanas un ciešas sakošanas papildus negatīvie faktori- tiek pārslogota apakšžokļa-deniņu locītava, tajā pakāpeniski nodilst locītavas skrimslis, veidojas iekaisums. Sekas- sāpes locītavā, troksnis atverot muti, kas ar gadiem var progresēt, ja locītava netiek atslogota.

Ikdienas stress un zobi

Ja zobu nodilums ir izteikts, samazinās sakodiena augstums, tādējādi mainās seja- veidojas dziļākas rievas no deguna gar muti uz leju. Lai atjaunotu zobu nodilumu, nepieciešams atjaunot zaudēto augstumu pilnīgi visiem zobiem. Tas ir ļoti darbietilpīgs process. Labākā pieeja- nepieļaut zobu nodilumu, pasargājot zobus naktīs ar zobu nakts aizsargkapi, dienā- ar paškontroli.

Parasti liela daļa cilvēku pat nenojauš, ka viņiem ir sācies zobu emaljas nodilums. Zobārsts to Jums atklās, parādīs un piedāvās izgatavot zobu nakts kapi. Tā ir caurspīdīga, to izgatavo vienai zobu rindai- vai nu augšējiem vai apakšējuem zobiem- pēc Jūsu izvēles.

Esiet laipni gaidīti pie mums uz konsultāciju, piesakoties pa tel. 26417702, Dr.Mālmanes zobārstniecībā.